Duyurular

MÜDEK kapsamında Dekanlığımızın aldığı karar uyarınca 2019-2020 Güz yarıyılından itibaren, Bitirme Ödevi projeleri disiplinler arası olarak (başka bölümlerden en az bir öğrencinin katılımıyla) yapılacaktır. Bu durum 2020-2021’de de devam edecektir. Bitirme Projesi alan öğrencilerimizin yapması gereken işlem adımları aşağıdaki şekildedir: 

a) Çalışma konusunu ve ekibini kendileri belirleyen öğrenciler 02 Nisan 2021 Cuma mesai bitimine kadar bölümümüz öğretim üyeleri ile yazışarak veya irtibata geçerek kendilerine bir danışman belirlemelidir. Danışman http://dap.erciyes.edu.tr adresindeki proje başvuru alanına ilgili proje bilgilerini girdikten sonra, projede ekibindeki öğrenciler yine aynı web arayüzü üzerinden proje başvurularını yaparak danışmanın onayını bekleyeceklerdir.

b) Çalışma konusunu ve ekibini kendileri belirlemeyen, mevcut projelere başvuracak öğrenciler 02 Nisan 2021 Cuma mesai bitimine kadar http://dap.erciyes.edu.tr adresindeki proje havuzundaki mevcut projelere başvurularını yapacaklar ve danışmanların onayını bekleyeceklerdir

Proje tercihi yapamayan ve yaptıkları tercih onaylanmayan öğrenciler Proje havuzundaki diğer projelere rastgele olarak seçilecektir. Listeler, proje seçimi ve dağıtımı yapıldıktan sonra bölüm web sayfasında yayınlanacaktır.

Öğrenciler, disiplinler arası proje yazılımının kullanımı ve proje başvurusu ile ilgili eğitim videolarına aşağıdaki linklerden erişebileceklerdir.

Proje detaylarını görme ve proje başvurusu yapma eğitimi için tıklayınız.

Başvurulan projelerin görüntülenmesi eğitimi için tıklayınız.


Bitirme projesi için Obisis üzerinde görülen öğretim üyesi, birlikte çalışacağınız öğretim üyesi değildir. Bitirme ödevi projesi için öğretim üyesi listeleri daha sonra yayınlanacaktır.